ASIANTUNTIJAMME

Asianajotoimisto Roihun päämääränä on ratkaista asiakkaamme ongelmat mahdollisimman tehokkaasti. Meillä on käytössämme joukko ammattilaisia, jotka palvelevat sinua lakitarpeissasi.

Lakimiehet

Tuomas Aho

Osakas, asianajaja, oikeustieteen lisensiaatti

tuomas.aho@roihulaw.fi
+358 50 526 3451
Lue lisää

Reeta Holmi

Lakimies, oikeustieteen maisteri

Auskultoimassa 1.1.-31.12.2020

Lue lisää

Elisa Ilmoniemi

Osakas, asianajaja, varatuomari, oikeustieteen maisteri

elisa.ilmoniemi@roihulaw.fi
+358 50 351 7081
Lue lisää

Anssi Kriikkula

Osakas, asianajaja, varatuomari, oikeustieteen kandidaatti

anssi.kriikkula@roihulaw.fi
+358 40 516 5991
Lue lisää

Viivi Lamminen

Viivi Lamminen

Lakimies, oikeustieteen maisteri

viivi.lamminen@roihulaw.fi
+358 50 441 2055
Lue lisää

Henna Laulunen

Asianajaja, oikeustieteen maisteri


+358 40 564 1047

Lue lisää

Essi Lehtola

Asianajaja, varatuomari,
oikeustieteen maisteri

essi.lehtola@roihulaw.fi
+358 50 310 5771
Lue lisää

Maria Penttilä

Maria Penttilä

Osakas, asianajaja, varatuomari, oikeustieteen kandidaatti

maria.penttila@roihulaw.fi
+358 50 324 2846
Lue lisää

Salla Pyymäki

Osakas, asianajaja, oikeustieteen maisteri, filosofian maisteri

salla.pyymaki@roihulaw.fi
+358 40 521 1751
Lue lisää

Johanna Renkola

Osakas, asianajaja, varatuomari

+358 40 728 4634
Lue lisää

Iikka Sainio

Osakas, asianajaja, varatuomari


+358 50 590 8808
Lue lisää

Pauli Sortti

Osakas, asianajaja, oikeustieteen maisteri

pauli.sortti@roihulaw.fi
+358 50 490 0144

Lue lisää

Toni Sortti

Osakas, toimitusjohtaja, asianajaja, varatuomari

toni.sortti@roihulaw.fi
+358 40 413 7238

Lue lisää

Joel Uusi-Oukari

Asianajaja, oikeustieteen maisteri, kauppatieteiden maisteri

joel.uusi-oukari@roihulaw.fi
+358 40 866 8629
Lue lisää

Meri-Tuuli Vuotari

Asianajaja, varatuomari, oikeustieteen maisteri

meri-tuuli.vuotari@roihulaw.fi
+358 400 448 254

Lue lisää

Muu henkilökunta

Anna Haavisto

Toimistopäällikkö, Tampere


+358 45 866 1886

Kati Jokinen

Toimistopäällikkö, Helsinki

kati.jokinen@roihulaw.fi
+358 50 368 2343

Noora-Sofia Kallio

Asianajoassistentti, oikeusnotaari


+358 50 595 0099

Tessa Auvinen

Asianajoassistentti, oikeusnotaari

tessa.auvinen@roihulaw.fi
+358 50 595 0099

Sanni Pakkala

Asianajoassistentti, oikeusnotaari


+358 50 490 0143

Elina Sortti

Hallintopäällikkö


+358 40 575 7900