ASIANTUNTIJAMME

Asianajotoimisto Roihun päämääränä on ratkaista asiakkaamme ongelmat mahdollisimman tehokkaasti. Meillä on käytössämme joukko ammattilaisia, jotka palvelevat sinua lakitarpeissasi.

Lakimiehet

Tuomas Aho

Tuomas Aho

Osakas, asianajaja, oikeustieteen lisensiaatti

tuomas.aho@roihulaw.fi
+358 50 526 3451
Lue lisää

Elisa Ilmoniemi

Osakas, asianajaja, varatuomari, oikeustieteen maisteri

elisa.ilmoniemi@roihulaw.fi
+358 50 351 7081
Lue lisää

Anssi Kriikkula

Osakas, asianajaja, varatuomari, oikeustieteen kandidaatti

anssi.kriikkula@roihulaw.fi
+358 40 516 5991
Lue lisää

Liisa Reunamäki

Hanna Lahti

Lakimies, varatuomari, oikeustieteen maisteri

hanna.lahti@roihulaw.fi

Lue lisää

Viivi Lamminen

Viivi Lamminen

Lakimies, oikeustieteen maisteri

viivi.lamminen@roihulaw.fi
+358 50 441 2055
Lue lisää

Henna Laulunen

Asianajaja, oikeustieteen maisteri

henna.laulunen@roihulaw.fi
+358 40 564 1047

Lue lisää

Essi Lehtola

Asianajaja, varatuomari,
oikeustieteen maisteri

essi.lehtola@roihulaw.fi
+358 50 310 5771
Lue lisää

Sanni Pakkala

Lakimies, oikeustieteen maisteri

sanni.pakkala@roihulaw.fi
+358 50 490 0143

Maria Penttilä

Maria Penttilä

Osakas, asianajaja, varatuomari, oikeustieteen kandidaatti

maria.penttila@roihulaw.fi
+358 50 324 2846
Lue lisää

Salla Pyymäki

Osakas, asianajaja, oikeustieteen maisteri, filosofian maisteri

salla.pyymaki@roihulaw.fi
+358 40 521 1751
Lue lisää

Liisa Reunamäki

Liisa Reunamäki

Lupalakimies, oikeustieteen maisteri, musiikin maisteri

liisa.reunamaki@roihulaw.fi
+358 40 725 5487
Lue lisää

Iikka Sainio

Osakas, asianajaja, varatuomari

iikka.sainio@roihulaw.fi
+358 50 590 8808

Lue lisää

Pauli Sortti

Pauli Sortti

Osakas, asianajaja, oikeustieteen maisteri

pauli.sortti@roihulaw.fi
+358 50 490 0144

Lue lisää

Toni Sortti

Osakas, toimitusjohtaja, asianajaja, varatuomari

toni.sortti@roihulaw.fi
+358 40 413 7238

Lue lisää

Joel Uusi-Oukari

Asianajaja, oikeustieteen maisteri, kauppatieteiden maisteri

joel.uusi-oukari@roihulaw.fi
+358 40 866 8629
Lue lisää

Meri-Tuuli Vuotari

Asianajaja, varatuomari, oikeustieteen maisteri

meri-tuuli.vuotari@roihulaw.fi
+358 400 448 254

Lue lisää

Muu henkilökunta

Anna Haavisto

Toimistopäällikkö, Tampere


+358 45 866 1886

Kati Jokinen

Kati Jokinen

Toimistopäällikkö, Helsinki

kati.jokinen@roihulaw.fi
+358 50 368 2343

Sini Kausamo

Sini Kausamo

Asianajoassistentti, oikeusnotaari


+358 50 595 0099

Olli Koskinen

Asianajoassistentti, oikeustieteen ylioppilas

olli.koskinen@roihulaw.fi
+358 50 595 0099

Asianajotoimisto Roihu

Sakari Lepistö

Asianajoassistentti, oikeustieteen ylioppilas


+358 10 321 1883

Emilia Tuomiluoma

Krista Rantala

Asianajoassistentti, oikeustradenomiharjoittelija

krista.rantala@roihulaw.fi
+358 10 321 1883

Elina Sortti

Hallintopäällikkö

elina.sortti@roihulaw.fi
+358 40 5757 900